IZTOK GARTNER RAZMIŠLJA NA GLAS

PRAVA ŠTALA

Ljubezen premaga vse

Objavil/a iztokgartner 14.5. 2008 pod po krivici prezrti, osebno in življenjsko

Vem, da se tale naslov sliši zelo obrabljeno, morda celo patetično, toda ko človek pride v situacijo, kjer je vse narobe, ga pokonci drži prav ljubezen. Prav topla beseda njegovega partnerja. Njegov objem in vlivanje moči, ki je zaradi slabih reči, ki se dogajajo, čisto na minimumu. Ljubeči partner te napolni z energijo. Ti da vse tisto, kar potrebuješ. Prav z njegovo pomočjo zmoreš naprej in ne dovoliš, da te težave popolnoma potrejo. Če je treba, ti da tudi brco v rit in ti pove vse tisto, kar ti drugi ne upajo. On ti lahko in prav on ti mora, saj te resnično ljubi in zelo dobro ve, kaj je v danem trenutku najboljše zate.

Huh, kaj pa če imata oba partnerja hude težave istočasno? Če imata premalo energije, da bi pomagala drug drugemu? Če imata moči premalo tudi zase, kaj šele, da bi jo bila sposobna ponuditi drug drugemu? Zelo napeta situacija, kjer že ena napačna beseda lahko povzroči živčno vojno. Kjer že en napačen gib lahko povzroči hud prepir. Živci so v takih razmerah na koncu, naše reakcije pa na psu in pred eksplozijo, ki je vedno v afektu. Pa vendar, prava ljubezen premaga vse. Prava ljubezen vedno zmaga in partnerja si znata tudi v še tako nemogoči situaciji priskočiti na pomoč in se potolažiti na pravi način. Kljub temu, da je energija na dnu, jo je še vedno dovolj za lepo besedo, objem in vlivanje moči za boljši jutri.

Ni kaj, brez ljubezni ni življenja. In prav ljubezen se najbolje pokaže v trenutku, ko nastopijo težave. Ko je vse okej, zna ljubiti vsak, ko pride do problema, pa ljubezen zmorejo le najboljši in najbolj iskreni partnerji.

 

Komentarji

4 komentarji na “Ljubezen premaga vse”

  1. sneška - 15.5. 2008 ob 08:47

    Iztok, ko bi vsaj blo to obrabljeno. men se zdi ravno obratno. redkokdaj se namreč zgodi da ljubezen premaga vse, to pa zato, ker ne znamo več ljubiti brezpogojno, kar pomeni: ostal bom s teboj če boš to in to in to in obratno. Prava ljubezen vse premaga. ko bi vsaj blo to obrabljeno, bi bil svet lepši. sam kot si napisal, ko pridejo problemi se vidi kaj je ljubezen in kaj ni. zelo malo je parov, ki jim uspe skupaj premagati probleme.
    Ali kot je napisal eden mojih najljubših piscev Miljenko Jergović: ”Če si z nekom zaželiš deliti življenje, bo sprejel vse tvoje, tudi tisto, česar ne razume in kar je očitno neumno, in ne bo mislil, da lažeš o sebi in da si umsko omejen. V tem verjetno leži smisel združitve dveh ljudi. To se ne dogaja zaradi seksa, niti zaradi otrok, niti zato, ker je težko biti sam, temveč zato, ker človek preprosto potrebuje nekoga, da si z njim razdeli svoje breme, ne da bi spraševal preveč, ali je v bremenu sam svinec, kamenje, kaj nevrednega, kar bi preprosto moral iztresti.”

  2. iztokgartner - 15.5. 2008 ob 16:57
    iztokgartner

    Sneška, lep komentar.

  3. halgato - 16.5. 2008 ob 10:05

    Ko premagaš težave, ljubiš.
    Ko pa imaš težave si otopel in nisi sposoben za ljubezen,
    kvečjemu za kako olajšanje. Če pa ko nimaš težav, ne čutiš ljubezni, pa pomeni, da ne ljubiš, ampak da si razvajen sinček, ki potrebuje, da ga malo pockrljajo, ko ti malo zagusti.

    V časopisu sem prebral nasledno misel:” Ljubezen do bližnjega ni nič drugega kot pridobivanje nove lastnine.”

  4. iztokgartner - 16.5. 2008 ob 12:33
    iztokgartner

    Halgato, zapleteno :)

Komentirajte